شرکت مهندسی پایا افزار به صورت رسمی از سال 1383 با به کارگیری کارشناسان مجرب و خبره در حوزه‌های نرم افزار و حسابداری آغاز به کار نموده است. این شرکت با هدف مشاوره مهندسی، طراحی و تولید محصولات متنوع نرم افزاری، عرضه سیستم‌ها در بازار رقابتی، ارائه راه کارهای اختصاصی و روش های اجرائی منطبق با نیاز بازار هدف نسبت به ارائه بسته‌های کاربردی با قابلیت خصوصی‌سازی اقدام نموده است.

مدیریت شرکت مهندسی پایا افزار همواره توجه ویژه و خاصی نسبت به نقش اساسی نیروی کارآمد و متخصص در رضایتمندی مشتریان و موفقیت شرکت داشته است. بی شک آنچه که شرکت پایا افزار را به جایگاه کنونی رسانده است چیزی جز تلاش و پشتکار تک تک کارکنان و همکاری مشتاقانه و مسئولانه در فضایی آکنده از فرهنگ نبوده است. کارکنان شرکت پایا افزار همواره در راستای ارتقای تخصص و دانش خود تحت آموزش‌های تخصصی می‌باشند. لازم به ذکر است که 95 درصد از نیروی انسانی شرکت پایا افزار دانش آموختگان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه‌های کشور هستند.

شرکت مهندسی پایا افزار از سال 1387 در جهت به کارگیری فن‌آوری جدید و با هدف ایجاد تحول در طراحی، مهندسی و تولید نرم افزار و با هدف پیاده‌سازی در بازارهای داخلی و خارجی و با به کارگیری کارشناسان و برنامه‌نویسان مجرب نسبت به تولید نسل جدید سیستم‌های اتوماسیون مالی و اداری یکپارچه با رویکرد گردش کار مبتنی بر وب (Web Base)، ارائه راهکارهای خاص فن‌آوری اطلاعات برای نهادهای دولتی و سازمان‌ها، راه‌اندازی و پشتیبانی فنی سیستم‌های نرم افزاری و ارائه خدمات مهندسی شبکه و امنیت اطلاعات در حوزه‌های تولیدی، بازرگانی، خدماتی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و غیره اقدام نموده است.

نرم افزارهای تولیدی شرکت پایا افزار :

– طراحی و تولید نرم افزار اتوماسیون مالی تحت وب پایدار (مخصوص سازمان‌های دولتی – نهادها – شرکت‌های بزرگ و … با امکان بومی‌سازی در هر سازمان)
– طراحی و تولید نرم افزاراتوماسیون اداری تحت وب پندار (مخصوص سازمان‌های دولتی – نهادها – شرکت‌های بزرگ و … با امکان بومی‌سازی در هر سازمان)
– طراحی و تولید نرم افزار ارتباط با مشتریان پل (CRM)
– طراحی و تولید نرم افزار فروشگاهی تحت وب پیوند (مخصوص فروشگاه‌های زنجیره‌ای)
– طراحی و تولید نرم افزار اتوماسیون مالی پایا (مخصوص کارخانجات و شرکت‌های تولیدی بزرگ)
– طراحی و تولید نرم افزار اتوماسیون مالی مخصوص شرکت‌های پخش
– طراحی و تولید نرم افزار اتوماسیون مالی مخصوص نمایندگی‌های شرکت‌های خودرو سازی
– طراحی و تولید نرم افزار حسابرس آنلاین ( فروشگاه‌های کوچک)
– طراحی و تولید نرم افزار اتوماسیون مالی حسابرس ویژه (مخصوص بنگاه‌های اقتصادی کوچک و شرکت‌ها)
– طراحی و تولید نرم افزار ترنج مخصوص تجار فرش
– طراحی و تولید نرم افزارهای سفارشی جهت استفاده مشتریان خاص
– طراحی و تولید نرم افزارهای شرکت مفتاح رایانه تا سال 1389