|

|

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

|

بلاگ

بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد تحت وب

یک بنگاه اقتصادی از کارفرما و کارگر تشکیل شده که در این بنگاه، هدف کارفرما از ایجاد کسب­ وکار به دست آوردن سود است.کارگر یا کارمندی که در بنگاه اقتصادی فعالیت می­کند طبق قرارداد معمولا به صورت ماهانه وجهی در ازای فعالیتی که انجام داده است دریافت می­نماید که در اصطلاح حقوق و دستمزد نامیده می­شود. حقوق و دستمزد یکی از هزینه ­های بنگاه اقتصادی است که محاسبه دقیق آن برای کارفرما و کارگر بسیار مهم است.

بنگاه­های اقتصادی معمولا دارای تعدادی پرسنل برای انجام فعالیت هستند. برحسب گستردگی فعالیت تعداد افراد مشغول به کار در بنگاه متفاوت است. یکی از مهم‌ترین فعالیت­های مالی یک بنگاه اقتصادی پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل است. امروزه روش­های سنتی و مدرن برای محاسبه حقوق و دستمزد مورد استفاده قرار می­گیرد که هرکدام ویژگی­های خاص خود را دارند.

منظور از حقوق و دستمزد چیست؟

پولی که در مقابل فعالیت کارمندان، بنگاه اقتصادی به آن ها پرداخت می­کند، در اصطلاح حقوق و دستمزد نام می‌گیرد. می توان گفت حقوق و دستمزد به نوعی سهم پرسنل از سود ناشی از فعالیت بنگاه است که به عنوان یکی از عوامل موثر در بهای تمام شده تولید نیاز به اندازه­گیری و تجزیه و تحلیل دقیق و مستمر آن وجود دارد.

در شرکت و بنگاه­های اقتصادی بزرگ قسمتی مجزا به عنوان دایره حقوق و دستمزد برای تهیه و تنظیم لیست حقوق و تعیین دستمزد پرسنل وجود دارد. مبنای تعیین حقوق پرسنل برای کارگران رسمی و قراردادی متفاوت است. 

حسابداری حقوق و دستمزد

محاسبه حقوق و دستمزد در یک شرکت از اهمیت بسیاری برخوردار است، به همین منظور گرایشی خاصی از رشته حسابداری برای آن تعریف شده است. وظیفه حسابدار در هنگام محاسبه حقوق و دستمزد، بررسی ساعات کارکرد پرسنل با استفاده از دستگاه­های موجود و محاسبه معادل ریالی آن است.

 ساده‌ترین فرمول برای محاسبه حقوق پایه عبارت است از حاصل ضرب تعداد روز کارکرد در دستمزد روزانه. در صورتی که اضافه­ کاری توسط کارگر صورت گرفته باشد به صورت ساعتی محاسبه و به آن اضافه می­شود. کسورات قانونی شامل بیمه و مالیات در صورتی که کارمند مشمول این کسورات شود در حقوق پایه اعمال شده و در نهایت میزان پرداختی به کارگر مشخص می­شود.

نرم افزار حقوق و دستمزد

 یکی از پیچیده‌ترین و حساس‌ترین مراحل ثبت سند حسابداری هر شرکت سند‌های مربوط به حقوق و دستمزد پرسنل است که معمولا در پایان هر ماه به عنوان سند آخر ثبت می­گردد. برای ثبت این سند حسابدار نیازمند محاسبه هرچه بهتر و دقیق­ تر حقوق و دستمزد با استفاده از نرم افزار‌های رایج است. همانطور که گفته شد مولفه‌های مختلفی در تعیین حقوق و دستمزد پرسنل نقش دارند.

یک نرم افزار جامع حسابداری می تواند در محاسبه این مهم یکی از آن مولفه‌ها باشد. در هنگام محاسبه مطالبات کارکنان کارکرد ماهانه محاسبه و مواردی مانند اضافه­ کار، حق مسکن، بن کارگری و… به آن اضافه و در صورت نیاز مساعده، بیمه و مالیات از آن کسر می­شود. استفاده از نرم افزار برای محاسبه حقوق و دستمزد خطاهای انسانی ناشی از محاسبه هر یک از مولفه ­های حقوق و دستمزد را تا حد زیادی کاهش می­دهد و در نتیجه گزارش­های ارائه شده از این طریق بسیار قابل اعتمادتر هستند. نرم افزارهای محاسبه حقوق و دستمزد معمولا به دو صورت موجود هستند.

حقوق و دستمزد آنلاین

نرم افزار حقوق و دستمزد تحت ویندوز

 بعضی از انواع این نرم افزارها تحت ویندوز عمل می­کنند به این معنی که اطلاعات مربوطه بر روی سیستم کامپیوتری خاص ذخیره می­شود.

نرم افزار حقوق و دستمزد آنلاین

نوع دیگر این نرم افزارها تحت وب هستند به این معنی که اطلاعات ذخیره شده بر روی کامپیوتر شرکت میزبان که ارائه دهنده نرم افزار حقوق دستمزد است، ذخیره می­شوند. در نرم افزار تحت ویندوز نیاز است برای ثبت سند و دریافت گزارش حضوری مستمر در پشت سیستم داشته باشید.

با استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد تحت وب شما با در اختیار داشتن سیستم کامپیوتری متصل به اینترنت، تبلت و حتی گوشی تلفن همراه می­توانید به اطلاعات مربوطه دست پیدا کنید.

مزایای نرم افزار حقوق و دستمزد تحت وب

آنچه مسلم است استفاده از نرم افزار برای محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل نسبت به استفاده از روش‌های سنتی کار را برای حسابداران جهت ثبت اسناد و تهیه گزارش بسیار راحت کرده است. با گذشت زمان پیشرفت­ تکنولوژی و نرم ­افزاری، کار برای حسابداران آسانتر شده و امکان ارائه گزارش سریع­ به مدیران نیز فراهم شده است.

 نرم افزارهایی که امروزه برای حسابداری استفاده می­شود معمولا تحت وب هستند به این معنی که اطلاعات مربوطه بر روی سیستم کامپیوتری شرکت میزبان که نرم افزار حقوق و دستمزد تحت وب را به شما ارائه کرده است نگهداری می‌شود. شما با در اختیار داشتن یک دستگاه که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد می توانید در هر لحظه و هر مکان به آنها دسترسی داشته باشید.

با استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب اطلاعات مالی بنگاه اقتصادی همیشه و هر لحظه در اختیار مدیران شرکت قرار دارد. با توجه به اینکه اطلاعات در سرور میزبان از طریق کد رمز ذخیره می­شود، امکان دسترسی بدون داشتن رمز برای کسی مقدور نیست.

نرم افزار حقوق و دستمزد

 شما به عنوان مدیر کسب و کار هستید که تعیین می­کنید هریک از کارمندان مالی یا اداری چه سطح دسترسی به اطلاعات داشته باشند. در صورتی که کسب و کار شما دارای شعب متعددی باشد شما با استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب می توانید در هرلحظه اطلاعات شعب را مشاهده کنید، بدون اینکه نیاز به دریافت فایل از شعب مختلف داشته باشید.

محاسبه میزان حقوق و دستمزد، ثبت و ارائه گزارش مربوطه وظیفه یک حسابدار است. امروزه نرم افزارهای متعدد حسابداری برای محاسبه حقوق و دستمزد در اختیار حسابداران است که کار را برای آن‌ها آسانتر می­کند. نرم افزار حقوق و دستمزد تحت وب سرعت دسترسی به اطلاعات را بسیار بالا برده و نیاز به دریافت اطلاعات را مقید به زمان و محیط خاصی نمی کند که این امر در تصمیم گیری لحظه‌ای بسیار موثر است.

چرا نرم افزار حقوق و دستمزد پایدار

نرم افزار حسابداری تحت وب پایدار به غیر از ویژگی تحت وب بودن که مزایای آن ذکر شد، ویژگی های دیگری نیز دارد که آن را از سایر نرم افزارهای حقوق و دستمزد متمایز می کند، از جمله:

_ فرمول پذیری بالا

_ قابلیت تعریف انواع مدل های کاری (تمام وقت، پاره وقت، ساعتی، مشاوره ای و …)

_ قابلیت ارائه پنل کارکنان به منظور استفاده کارمندان مجموعه

_ کاملاً یکپارچه با سایر سیستم های ورود و خروج، حسابداری و …

_ ارائه گزارشات مورد نیاز برای بیمه، دارایی و بانک

_ صرفه جویی در زمان

_ تعیین پارامتریک فاکتورهای مختلف برای تعیین دستمزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در شبکه های اجتماعی

داغ ترین ها

تجزیه-و-تحلیل-صورت-های-مالی
بهترین نرم افزار تجزیه و تحلیل صورت های مالی
ادامه مطلب
نرم-افزار-جامع-فروشگاهی
ضرورت استفاده از نرم افزار جامع فروشگاهی
ادامه مطلب
ثبت-اسناد-حسابداری
تنظیم اسناد حسابداری و ثبت رویدادهای مالی
ادامه مطلب
صورت-معاملات-فصلی
تنظیم و ارسال صورت معاملات فصلی
ادامه مطلب
نرم-افزار-انبارداری
نرم افزار انبارداری
ادامه مطلب
4-4
نرم افزار حسابداری آنلاین
ادامه مطلب
نرم-افزار-حسابداری-ابری
نرم افزار حسابدارى ابرى و حسابدارى سنتى
ادامه مطلب
header-background
پیاده سازی ERP چگونه می تواند به کسب و کار شما کمک کند؟
ادامه مطلب
salary
بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد تحت وب
ادامه مطلب
ProjectManagement-1
نرم افزار BPMS
ادامه مطلب

برای درخواست دمو و کسب اطلاع دقیق تر از ویژگی های نرم‌افزار  می توانید این فرم را تکمیل کنید.

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.